Comments

Viename viešbutyje su Maciais apsistoję ispanų krepšininkai pareikalavo apsaugos

Apsistojo tame pačiame aukšte

Skandalingai išgarsėję dvyniai Normundsas ir Nauris Maciai bei Rygoje, kaip ir jie, gyvenantis jų draugas lietuvis Rolandas, penktadienį atvykę pasimatyti su draugais bei bare pažiūrėti Eurolygos rungtynių tarp Kauno "Žalgirio" ir Madrido "Real", apsistojo viešbutyje "Europa Royale Kaunas".

Tačiau jie net negalėjo įsivaizduoti, kad tame pačiame viešbutyje ir net tame pačiame aukšte apsistos ir Madrido "Real" komanda.

"Esu senas viešbučio klientas, rezervavau kambarius – broliams trečiame, sau – antrame aukšte. Atvykome po pietų ir buvome nustebę išvydę "Real" krepšininkus", – nuostabos neslėpė Rolandas.

"Nustebo ir mus išvydę pietaujantys ispanai. Apie 14.30 val. juos pamatėme antrą kartą registratūroje, pasisveikinome. Ir užsiminėme, kad galbūt Rudy Fernandezas norėtų su mumis pasimatyt, nes tokį norą jis buvo išreiškęs praėjusį sezoną, norėdamas susitaikyti. Mylime krepšinį, "Žalgirį", nenorime pyktis ir ispanams pasiūlėme, jei Rudy sutiks, su juo pasimatyti registratūroje po 16 valandos", – pasakojo Normunds.

Tačiau po valandos Rolandui, kuris rezervuodamas kambarius užrašė savo mobiliojo telefono numerį, paskambino iš viešbučio ir pranešė, kad iškviesta policija ir broliams Maciams uždrausta pasirodyti viešbutyje iki 21 valandos.

 

Ispanai paprašė pagalbos

Susisiekus su "Europa Royal Kaunas", viešbučio atstovė prisistatė direktore, tačiau kategoriškai atsisakė minėti savo pavardę.

– Jiems iškeltos bylos už žaidėjų sumušimą. Mūsų viešbutis gerbia komandą ir nežada priimti  įtartinų asmenų, – telefonu sakė viešbučio direktorė.

– Ar į jus kreipėsi ispanų delegacija?

– Taip, žinoma.

– Ar penktadienį jūsų viešbutyje apsistoję broliai užgauliojo ispanų krepšininkus, kažką padarė blogo?

– Jie padarė blogo prieš ketverius metus, ir šie jų nenori čia matyti.

– Kokiu pretekstu žmonės, apsistoję jūsų viešbutyje, neturi teisės grįžti iki nustatytos valandos? Juolab kad buvo nubausti prieš ketverius metus.

– Jie turi nesiartinti prie komandos. Mes jų draugiškai paprašėme. Kas kvietė policiją – nežinau. Turbūt Madridas. Ir ispanai man pasakė, kad tie žmonės nesirodytų. Juos pamatė atsitiktinai ir paprašė policijos apsaugoti. Jei prieš ketverius metus sudaužė, tai kas sako, kad vėl to nepadarys? Normalus komandos elgesys – apsidrausti... Broliai nakvos, tik negali grįžti į viešbutį iki 21 valandos.

– Galite prisistatyti?

– Ne! – padėjo ragelį viešbučio direktorė.

Senas konfliktas

Brolių Macių ir ispanų krepšininko R. Fernandezo konfliktas įsiplieskė 2013 m. kovą. Tuomet "Žalgiris" namie pralaimėjo "Real", o po rungtynių būdamas neblaivus vienas iš brolių prie "Žalgirio" arenos smogė R.Fernandezui.

Garsius Lietuvos krepšinio gerbėjus brolius Macius Ispanijos žvaigždė R.Fernandezas papiktino dar Madride, kai rungtynių metu metė kamuolį nusisukusiam Kšyštofui Lavrinovičiui į veidą, o po finalinės sirenos įžeidė kapitoną Paulių Jankūną. Ramiu būdu pasižymintis P. Jankūnas nejuokais supyko ir užvirė grumtynės.

Nuo to laiko R. Fernandezas visų Kaune vykusių rungtynių metu būdavo lydimas švilpimo. Aistruoliai taip pat buvo iškėlę plakatą su užrašu: „Rudy, gimę šliaužioti, niekada nepakyla.“

Kaune po konflikto broliai buvo sulaikyti dviem paroms.

"Žalgiriui“ už šį incidentą skirta 25 tūkst. eurų (daugiau nei 86 tūkst. litų) bauda, o už šį poelgį Eurolygos drausmės komisija Maciams uždraudė iki gyvos galvos lankytis Eurolygos turnyro rungtynėse.

 
 

Comments