Comments

Sensacinga akistata: Kauno viešbutyje susidūrė Rudy Fernandezas ir broliai Maciai

Net ir specialiai nesugalvosi – taip būtų galima pavadinti situaciją, į kurią penktadienį pateko prieš daugiau kaip trejus metus krepšinio skandalą sukėlę broliai Normundas ir Nauris Maciai bei Madrido „Real“ ekipos narys Rudy Fernandezas. Susipykę, susistumdę ir vienas kitą viešai ignoruojantys vyrai netikėtai akis į akį susitiko Kauno „Europa Royale“ viešbutyje. Maža to – visi jie gyvena tame pačiame trečiame viešbučio aukšte. 

„Mes nekalti dėl tokio sutapimo, bet ką daryti, sunkiai galiu paaiškinti. Dar sakys, kad persekiojame jį“, – pamatęs R.Fernandezą kalbėjo Normundas Macius.

Į Kauną Madrido „Real“ ekipa atskrido ketvirtadienio vakarą užsakomuoju reisu ir apsigyveno „Europa Royale“ viešbutyje. Tuo tarpu 

„Mes užsisakėme viešbučio numerius per internetinę nakvynės rezervacijos sistemą, tad kuo nors kaltinti mus būtų kvaila. Iš kur mes žinojome, kad ir „Real“ komanda čia nakvos? Patys buvome stabo ištikti. Juolab, kad viešbutį užsakinėjo mūsų labai geras draugas“, – kalbėjo N.Macius.

Kauno „Žalgiris“ penktadienį Eurolygos savaitės rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje santykius aiškinsis su Madrido „Real“ ekipa, kuriame laukiama jeigu ne sausakimšos, tai beveik pilnos arenos. 

Tačiau tarp arenos žiūrovų Nemuno saloje tikrai nebus dviejų brolių – Normundo ir Naurio Macių, kurie prieš beveik ketverius metus po dvikovos susistumdė ir neva sumušė garsų ispanų krepšininką R.Fernandezą.

2013-ųjų kovo 7-ąją Eurolygos „Top 16“ etapo mače „Žalgiris“ kovėsi su „Real“ ir šiam nusileido po įspūdingos kovos ir pratęsimo – 104:105. 

Tąkart 11 taškų pelniusį R.Fernandezą prie arenos išėjimo palaukė neseniai Lietuvos pilietybę gavę broliai N.ir N. Maciai. Vienas iš brolių bandė kažką aiškinti Rudy dėl jo pasisakymų spaudoje apie „sovietinę Lietuvą“, o vyrams susistumdžius, N. Macius galva kirto krepšininkui į veidą. 

Ispanas po to policijoje rodė didelę mėlynę ant veido, o vienas iš brolių tikino, kad krepšininkas stumdėsi, todėl jis pats nukentėjo – žaidėjo ausine buvo prakirsta jo galva ir bėgo kraujas.

Tačiau eurolyga stojo į „Real“ žvaigždės pusę, uždraudė broliams Maciams rodytis šios organizacijos rengiamuose turnyruose, o Kauno „Žalgiriui“ skyrė 25 tūkst. eurų baudą.

„Nežinau, kaip dabar tai paaiškinti – gal yra krepšinio Dievai aukštai. Turime galimybę po tiek metų išsiaiškinti situaciją“, – kalbėjo Kauno viešbutyje Normundas Macius.

Jūs matėtės jau su Rudy Fernandezu? - ltytas.lt paklausė Normundo Maciaus.

– Taip. Kaip jo nepamatysi – jis gyvena tame pačiame trečiame aukšte, kaip ir mes. Ir kambariai beveik greta – mus skiria penki ar šeši numeriai. Bet nekalbėjome, o jis, galbūt, mūsų nepažino.

Tai nesikalbėjote dar?

– Ne, kai atvykome, „Real“ ekipa viešbutyje valgė. Bet Rudy matėme. Kitą vertus, net nežinome, kaip elgtis. Galvojame, kad vertėtų pabandyti apie viską su juo pasikalbėti ir išspręsti. Žinoma, be emocijų, paprastai.

- Nebijote, kad jus pamatęs, jis gali kviesti policiją?

– Manau, kad tokia įvykiu eiga galima. Tačiau mes nei persekiojame jį, nei norėjome susitikti – tiesiog gyvenimas suvedė. Ach, tie krepšinio dievai... Planuojame pradžioje pabandyti pasišnekėti su klubo administracija ar angliškai mokančiais šnekėti žaidėjais, kad jie bent R.Fernandezui pasakytų, kas ir kaip ir jam nereikėtų kviesti policijos.

Įsivaizduojate, kad galima taika tarp jūsų ir ispano?

– Mes norime susitaikyti, kaip jis – nežinia.

Comments