Comments

Amerikiečiai pavogė „tatuiruotų“ marškinėlių idėją iš brolių Macių?

Šią savaitę Klivlendo kompanijos išleisti marškinėliai su „Cavaliers“ krepšininko J. R. Smitho tatuiruotėmis – itin panašūs į N. ir N. Macių serijos „Braliukai“ marškinėlius.

„Išvydę naujuosius marškinėlius su J. R. Smitho tatuiruočių atvaizdais, mums paskambino ir rašė jau ne vienas Amerikos lietuvis. Jie galvojo, kad mes bendradarbiaujame su amerikiečiais“, – sakė iš JAV lietuvių sužinoję šią naujieną, Normundas ir Nauris. Jie įsitikinę, kad Klivlendo kompanijos atstovai pamatė marškinėlius su jų tatuiruotėmis ir pavogė idėją.

34,99 JAV dolerių kainuojantys marškinėliai su buvusio „New Orleans Hornets“, „Denver Nuggets“, „Zhejiang Golden Bulls“ (Kinija), „New York Knicks“, o dabar – Klivlendo „Cavaliers“ žaidėjo, šių metų NBA čempiono J. R. Smitho tatuiruotėmis prekyboje pasirodė tik šią savaitę.

Tatuiruotų Normundo ir Naurio marškinėlių serija „Braliukai“, kuri nuolat papildoma naujais piešiniais pagal ant jų kūnų atsirandančias tatuiruotes, buvo pradėta leisti dar 2013 metais, o juos įsigijo ir ne vienas JAV gyventojas.

„Mačiau, broliukai rodė. Ne, tai nėra mūsų marškinėlių kopija. Bet idėja – nukopijuota“, – pripažino dizainerė Rūta Jančiulienė, kuri broliams Maciams sukūrė pirmuosius keturis „Braliukų“ serijos marškinėlius.

Būtent jai kilo idėja kurti marškinėlius, ant jų perkeliant brolių Macių tatuiruotes. 2013 metais broliai vienoje įmonėje, kurioje dirba Rūta, užsisakė krepšinio aprangas.

„Juos pamačiau pirmą kartą. Nustebau išvydusi daug tatuiruočių ant jų kūnų. Bet kartu sužavėjo tai, kad jie – Lietuvos bei krepšinio patriotai ir dėl to kenčia skausmą. Todėl pasiūliau sukurti marškinėlius su ta nacionaline gaida, – pasakojo R. Jančiulienė. – Kai jie atsiėmė aprangą, pasiūliau sukurti tokius marškinėlius. Jie entuziastingai sutiko idėją, siuntė savo tatuiruočių nuotraukas, jas perpiešiau ir maždaug po dviejų mėnesių dienos šviesą išvydo pirmieji šios serijos marškinėliai.“

Ar Klivlendo kompanijos sukurti marškinėliai gali būti ne vogta idėja, o tik kūrybinis atsitiktinumas? Galbūt. „Tačiau broliai daug važinėja po pasaulį, juos filmuoja, fotografuoja, nemažai marškinėlių yra ir JAV, – svarstė dizainerė. – Tokių marškinėlių nesu mačiusi, domėjausi, ieškojau informacijos. Be to, žinot, kaip būna su idėjomis? Kartais kažkur pamatai, tas užsifiksuoja pasąmonėje ir po to staiga išlenda. Ir nukopijuoji net nepiktybiškai. O Klivlende sukurti marškinėliai labai panašūs, net ir pagrindinės spalvos.“

Visgi broliai Maciai neketina lįsti į teismus. „Ne, o kam pyktis? Tik amerikiečiams parašysime ir išsiųsime nuotraukų, o gal vienus marškinėlius padovanosime ir pačiam J. R. Smithui", – šypsojosi N. Macius, ką tik pasidaręs jau 40-ąją tatuiruotę – įamžinęs NBA slenkstį peržengusį Arvydo Sabonio sūnų Domantą.

 

Comments